Smajal.pl

strona domowa Nastmara Proudfoota

Nie chcę tracić mojej anonimowości jako gracza, więc napiszę możliwie krótko (jak na mnie).

O samym Nastmarze mogę rzec tyle, iż jest w założeniu dość przeciętnym, czasem nieco tchórzliwym (z czym usilnie walczy od lat) ale i bystrym halflingiem, którego historia kręci się wokół Halflińskiego Zgromadzenia - od dawna był wiernie oddany Krainie i ma do niej szczególny sentyment. Nie wdając się w długie opisy, Nastmar życzy sobie bezpieczeństwa dla wszystkich halflingów i głęboko wierzy, że najważniejsze, co można posiadać, to mądrość, pełny brzuch i szybkie nogi. W związku z tym, stara się przekazać różne swoje natrętne poglądy młodszym pokoleniom. Czasem nawet to mu się udaje. I pomimo, że mówi się o nim, że jest wredny i podejrzliwy, zrobiłby wszystko dla swojego domu i wszystkich mieszkających tam halflingów.

A co poza Arkadią? Na imię mam Dawid, mieszkam we Wrocławiu, i jestem zdecydowanie za stary na grę w MUDy (szczera prawda)... Niestety, swoje dwadzieścia kilka (już bliżej trzydziestu...) wiosen już mam, co się wiąże z najzupełniej nie-MUDowymi obowiązkami i coraz mniejszą ilością czasu na grę. Zacząłem grać w Arkadię naprawdę bardzo dawno temu (około 1998-99r) i miałem już kilka zupełnie różnych postaci, ale gra halflingiem, na dzień dzisiejszy, przypada mi do gustu najbardziej - stąd pomysł na niniejszą stronę. Chciałem też przybliżyć troszkę młodszemu pokoleniu, czym są (głównie lp) MUDy. Inną rasą którą sobie upodobałem są krasnoludy - niestety ze względu na codzienne obowiązki nie bardzo mogę się często logować.

Poza MUDami, bardzo lubię marnować czas czytając, zbierając stare gry komputerowe, i od czasu do czasu zajmując się programowaniem (niestety również pracuję w tejże okrutnej branży). Interesuję się wszystkim po trochu.

Nie było moim celem umieszczanie na tej stronie zbyt szczegółowych informacji o samej Arkadii - już i tak powstało zbyt wiele stron na ten temat. Co do innych MUDów - niestety, mogę polecić co najwyżej również Barsawię, ale nie mam zbytnich doświadczeń jeśli chodzi o inne, więc zostanę przy Arkadii. W traktujących o niej działach ograniczę się do ogólników dla początkujących graczy, którzy mogą mieć problemy z rozpoczęciem zabawy i odgrywaniem postaci.

Poza przybliżeniem wszystkim tematu, chciałbym aby halflingi (zresztą dobrze by było, gdyby dotyczyło to każdej rasy) Arkadii naprawdę dobrze wiedziały, kim są, i czego się oczekuje od ich zachowania. Wczucie się w postać, poznanie jej psychiki, stworzenie życiorysu, motywacji itp., jest według mnie najważniejszym elementem dobrej gry RPG, zwłaszcza jeśli chodzi o MUDy. Bardzo lubię grać z osobami "trzymającymi klimat" (tj. dobrze wczuwającymi się w swoje role w grze), a sama strona powstała też po to, żeby dać młodszym graczom jakąś alternatywę - niech wiedzą, że sztuką jest nawet odgrywanie zupełnie szablonowego halflinga. Sztuką tym większą jest powołanie go do życia, sprawienie, żeby był postacią spójną i barwną, wzbudzającą emocje.

Przy okazji chcę zaprzeczyć, jakoby gra halflingiem była dobra tylko jeśli jest to tzw. 'sekond' lub jeśli chce się odpocząć od całego zgiełku tzw. gildii zawodowych itd. Halfling może być pokojowo nastawionym do wszystkiego zielarzem, ale może też być wyśmienitym wojownikiem (i było kilku takich delikwentów, którzy nawet udanie łaczyli odgrywanie halflinga i zawadiaki jednocześnie). Wszystko zależy od podejścia. Nie mniej, trzeba przyznać, że gra tą rasą sprawia ogromną ilość frajdy, pozwala nawiązać wiele cennych znajomości, i ogólnie, jest szalenie interesująca.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, użyj poniższego formularza:

Imię/nick:
E-mail:
Temat:
Wiadomość:
Captcha:
Wpisz powyższy zestaw liter i cyfr (wystarczy małymi literami):