Smajal.pl

strona domowa Nastmara Proudfoota

Zdecydowanie najnizsza postac, mierzy niewiele ponad metr. To, co nie poszlo we wzrost poszlo widocznie w szerokosc, a dokladniej mowiac grubosc. Ten osobnik niewatpliwie jest dobrze odzywiony. O dziwo, mimo to, wydaje sie byc niezwykle zwinnym i ruchliwym stworzeniem. Ma bardzo przyjazny i inteligentny wyraz twarzy. Ta rasa musi byc pokojowo usposobiona - na pierwszy rzut oka widac, ze halfling nie jest nawykly do zbytniego wysilku.

Arkadia oferuje halflingom wiele ciekawych emocji, ze zróżnicowaniem - pochodzących od tzw. 'pochodzeniówki' z Krainy Zgromadzenia, od klubu wyznaniowego bóstwa halflińskiego, lub emocje ze stowarzyszenia (gildii, do której należy napisać podanie) - Zgromadzenia Halflingów.

Halflingi mogą określić swoje pochodzenie w ratuszu Krainy Zgromadzenia. I tak osoby pochodzące z Krainy Zgromadzenia mogą:

Dostępne 76 nazwisk halflingów to na dzień obecny:

Warto tutaj wspomnieć, że jest to duża zmiana w porównaniu do "kiedyś", gdyż bardzo długo halflingi mogły wybierać spośród jedynie 16 nazwisk, co oczywiście nie oddawało dostatecznie dobrze ilości rodów zamieszkujących Krainę Zgromadzenia i nie stwarzało możliwości zbudowania naprawdę dużej rodziny dla swojej postaci. Jeśli weźmiemy teraz pod uwagę, że spośród tych 75 rodów, wielu Proudfoot'ów czy Tallheart'ów stanowi odrębne rodziny, pomimo posiadanego wspólnego nazwiska, wówczas mamy naprawdę nieograniczoną ilość możliwości.

Wyznawanie bóstw halflińskich jest szczególnym kąskiem dla miłośników dobrego odgrywania swojej roli w świecie Arkadii. Jak długo gram, tak muszę przyznać, że jako taki wyznawaca, mam dostęp do naprawdę świetnie zrobionych emotów - co polecam sprawdzić osobiście, rzecz jasna. Przykładowo, wyznawca Esmeraldy może:

Halfliński wojownik, choć nieczęsto spotykany, jest bardzo groźnym przeciwnikiem.Otrzymanie wisiora wyznawcy Esmeraldy nie należy do najtrudniejszych zadań, natomiast wydaje się, że na dzień dzisiejszy najtrudniej otrzymać wisior od kapłana Merrila. Zachęcam tu jednak każdego do kierowania się, przy wyborze bóstwa, po prostu filozofią swojej postaci. Każde z halflińskich bóstw prezentuje bowiem (poza pewną częścią wspólną, jak częstowanie, modlitwy, etc.) odmienny sposób wyrażania swojej wiary przez emocje.

Halflingi mogą wstąpić do wielu Stowarzyszeń w świecie Arkadii, z czego najczęstszym wyborem będzie oczywiście Zgromadzenie Halflingów. Ze względu na charakterystyczną zręczność, wielu trafia także w szeregi Rodziny Alderazzi, ale nie jest to regułą. Regularnie grających halflingów nie ma, niestety, zbyt wielu.


Arkadyjskie halflingi odpowiadają dokładnie tym, które opsuje podręcznik do Warhammera. Co to oznacza? Ano, wyglądają tak samo, odpowiadają mniej więcej ogólnej charakterystyce halflinga (np. najszybciej rośnie im zręczność), i oczekuje się od nich podobnych zachowań. Postanowiłem przybliżyć trochę popularne wzorce zachowań halflingów i udzielić kilku rad, starając się nie wykraczać jednak poza niezbędne minimum (o resztę pytaj na Arkadii) - znajdziesz je w odpowiednim dziale po lewej stronie.