Smajal.pl

strona domowa Nastmara Proudfoota

Poniżej znajdziesz odnośniki do książek umieszczonych w bibliotekach Arkadii, traktujących mniej lub bardziej o halflingach, ich zwyczajach, wierzeniach i psychologii. Mam nadzieję, że lektura tych materiałów pozwoli ci lepiej zapoznać się z charakterem halflingów, a co za tym idzie, pozwoli ci bardziej wczuć się w swoją rolę, jeśli grasz przedstawiciela tejże rasy.

Oprócz powyższych materiałów, polecam także zajrzeć do >tego< pliku (archiwum zip), jest to backup >tej< strony, z serwisu 'Kamienny Smok' (adres do serwisu w linkach), dotyczący halflingów w świecie Warhammera.

W młotkowych bibliotekach (źródło: twórczość fanów, >klik<) można też znaleźć specjalną książkę:

"Delicje, frykasy i smakołyki małego ludu"; Babunia Winklepoof; reikspel/hobbicki.
Tą księgę kucharską spisała ku chwale Matki Esmeraldy jedna z jej z pierwszych kapłanek i zarazem jedna z najznakomitszych kucharek jakie stąpały po Krainie Zgromadzenia. Babunia Winklepoof spisała w niej wszystkie najbardziej lubiane przez halflingi przepisy. Jest tam wszystko od zup i mięs po paszteciki, ciasta, ciasteczka torty, puddingi oraz leguminy. Każdy szanujący się niziołek ma kopie tejże księgi na półce w swojej kuchni bądź spiżarni. Do powszechnego użytku weszło nawet wśród hobbitów powiedzenie "przepis babuni." Książka ta jest również popularna wśród ludzkich kucharzy jednak ich dania i potrawy nie mają co się równać do tych przygotowywanych przez halflińskich kuchcików. Pod koniec księgi jest też sekretny rozdział ze specjalnymi przepisami jak miłosne napary, lecznicze nalewki, ciasteczka śmieszki, mikstury odwagi i kilka innych używanych przez młode hobbickie panny.
Cena: 65 zk, wśród halflingów 30 zk.